Інформація про заклад

             У нашого ліцею своя історія.

            В 1840 році відкрито Бабайківське ремісниче училище, організоване Багмутом Андріяном Махтеєвичем, депутатом земської управи Катеринославської губернії. А в 1916 році відбувся перший випуск швей. В училищі навчалися юнаки і дівчата  із села Бабайківка та навколишніх сіл, які опановували 18 ремесел: коваль, бурівник, тесляр, столяр, мебельщик, корзинники, портні та ін.

В 1893 році в Бабайківці було відкрито перший освітній заклад: двокласну церковно – приходську школу, а в 1894 – 4-річну народну школу. Навчання було не обов’язковим, тому діти, навчившись читати і писати, ішли працювати. В 1903 році відкрито земську школу. В 1924 р. – перший випуск семирічної школи. В 1936 році школа стала середньою. А в 1937 році – перший випуск десятикласників. Щорічно в школі навчалося по 400-600 учнів.

З навчально – виховної роботи навчальний заклад завжди займав призові місця. Значна увага приділялась спорту, художній самодіяльності. На сільській сцені виступав драматичний колектив вчителів. Велика робота проводилась на навчально–дослідних ділянках під керівництвом вчителів Нездійминоги М. С., Куземи С. І., Мороза М. А.. Завдяки чому учні    Мельник Анатолій,  Сумський Микола, Єва Станіслав були нагороджені бронзовими медалями ВДНГ. Це мало вплив і на вибір професії. Єва С. П., став агрономом.

Заклад першим в районі перейшов на кабінетну систему, а кабінет хімії було визнано найкращим в районі. Обладнав його Нездійминога М. С., а його електрофіковані таблиці по валентності демонструвались не лише на районних, а й на обласних виставках.

З 1986 року навчальний заклад перейшов на навчання дітей з шестирічного віку.

В 1991 році зведено нове приміщення типової школи на 366 місць.

            Історію писало не одне покоління вчителів та учнів. У її стінах виростали інженери і лікарі, поети і музиканти, бо її коридорами пройшло більше 10 тис. учнів. Більше 50 учнів закінчило школу із золотими медалями.  В закладі 19 навчальних кабінетів, актовий зал, спортзал, сучасний стадіон, їдальня, бібліотека, ігрові майданчики, краєзнавчий музей.

Дописати коментар

0 Коментарі